Nie wiesz od czego zacząć?

Chętnie pomożemy Ci zdobyć dofinansowanie i wybrać sprzęt!
Wniosek

Jak złożyć wniosek o dofinansowanie na NeuroFeedback?

Wbrew pozorom nie jest to nic trudnego. Poniżej znajdą Państwo opis krok po kroku jak to zrobić.

 

Krok pierwszy

Jeśli szkoła w latach 2017-2019 nie brała udziału w programie Aktywna Tablica to ma prawo do skorzystania z programu w latach 2020-2024 – sprawdź czy otrzymałeś dofinansowanie w latach ubiegłych

Krok drugi

Jeśli jesteście szkołą podstawową, w której uczą się uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, to niezależnie od programu z lat 2017-2020 możecie ubiegać się o:

  • laptopy do kwoty 14 tys. zł w 2020 r.
  • sprzęt do diagnoz i terapii do kwoty 35 tys. zł. w latach 2021-2024

Krok trzeci

Jeśli wystąpili Państwo o środki w 2020 r. nie ma możliwości ubiegania się o dotację na lata 2021 -2024.

Krok czwarty

Sprawdź jacy uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi uczą się w szkole. Porozmawiaj z logopedą, psychologiem, terapeutą. Przed dokonaniem wyboru sprzętu skontaktuj się z nami. Z chęcią udzielimy dodatkowych informacji.

Krok piąty

W przypadku wyboru sprzętu do diagnozy i terapii neurologicznej pamiętaj, że jest to wyrób medyczny i musi posiadać odpowiednie certyfikaty. Pamiętaj, że w programie w sposób jednoznaczny mówi się o neuroterapii. Unikaj zatem bardzo drogich urządzeń, w których zachwalane są inne modalności. W praktyce szkolnej będą one nieużyteczne, a zdecydowanie wpływają na cenę.

Krok szósty

Pamiętaj, że nie zawsze to co bardzo tanie w zakupie będzie później dobre i tanie w użytkowaniu. Zachęcamy do kontaktu z ELMIKO przed dokonaniem ostatecznego wyboru.

Krok siódmy

Po złożeniu wniosku dopytuj się w swoim organie prowadzącym o stan jego procedowania.

Krok ósmy

Należy pamiętać, że szkoła aby uzyskać wsparcie finansowe musi zapewnić:

  • w zależności od liczby pomocy dydaktycznych i narzędzi do terapii wnioskowanych do zakupu co najmniej jedną salę lekcyjną z dostępem do Internetu, dostosowaną odpowiednio do potrzeb funkcjonowania tych pomocy dydaktycznych i narzędzi do terapii
  • najmniej jeden punkt dostępowy, w którym uczniowie mają możliwość korzystania z dostępu do Internetu w ramach zajęć pozalekcyjnych oraz w dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Krok dziewiąty

Należy pamiętać, że w celu uzyskania wsparcia finansowego organ prowadzący szkołę musi zapewnić:

  • uczestniczenie przez wskazaną grupę nauczycieli szkoły w konferencjach i szkoleniach z zakresu stosowania TIK w nauczaniu
  • uczestniczenie przez przynajmniej jednego nauczyciela szkoły w międzyszkolnych sieciach współpracy nauczycieli stosujących TIK w nauczaniu
  • wyznaczenie szkolnego e-koordynatora do koordynowania działań w zakresie stosowania TIK w szkole oraz powołaniu nauczycielskich zespołów samokształceniowych, które wspierają dyrektora szkoły
  • wykorzystywanie TIK na zajęciach edukacyjnych prowadzonych w każdym oddziale szkoły biorącej udział w Programie, w wymiarze co najmniej 5 godzin zajęć edukacyjnych średnio w każdym tygodniu nauki w każdym roku szkolnym realizacji Programu począwszy od dnia zainstalowania i uruchomienia pomocy dydaktycznych

Gdyby potrzebowali Państwo porady lub pomocy zachęcamy do kontaktu!

Telefon

(+22) 644 37 37

Telefon komórkowy

+48 600 37 37 90

Mail

neurofeedback@elmiko.pl

Aparatura?

Nie wiesz jaki sprzęt ani jaką konfigurację wybrać? Nie martw się! Przygotowaliśmy właśnie w takim celu poniżej krótki poradnik, w którym omawiamy jaki sprzęt i dlaczego warto wybrać w oparciu o przewidywane potrzeby, oczekiwania i przeznaczenie. Jeśli wolisz porozmawiać ze specjalistą, który profesjonalnie doradzi i pomoże w wyborze, zachęcamy do kontaktu z naszym działem wsparcia klienta.

d

ELMIKO EEG Digitrack

Oprogramowanie EEG DigiTrack

Poniżej znajdą Państwo krótko opisane najważniejsze funkcjonalności i możliwości oprogramowania do terapii biofeedback EEG DigiTrack produkcji firmy ELMIKO.

l

Baza pacjentów zgodna z RODO

Wielostanowiskowa rozproszona baza danych pozwala na bezpieczną pracę dla wielu użytkowników. Istnieje możliwość stworzenia sieci aparatów połączonych ze sobą z jednej lub nawet kilku szkół w jednym mieście. Daje to możliwość konsultacji oraz łatwej komunikacji między terapeutami.

Ponad 130 typów plansz stymulacyjnych

Oprogramowanie EEG DigiTrack dysponuje ponad 130 typami różnorodnych plansz stymulacyjnych. Na pewno dla każdego ucznia i uczennicy znajdzie się odpowiednia plansza, która umożliwi efektywną i owocną pracę. Znajdą Państwo plansze przeznaczona dla najmłodszych oraz uczniów z najwyższych klas.

Moduł Biofeedback PLUS

Możliwość rejestrowania całego zapisu EEG w formie umożliwiającej późniejszą dokładną analizę. Oprogramowanie posiada identyczne możliwości analizy jak oprogramowanie używane w klinikach i szpitalach do opisywania i analizy badań EEG. Moduł Biofeedback PLUS umożliwia również wykonanie analizy QEEG.

i

Porównanie treningów

Opcja umożliwiająca porównanie wykonanych do tej pory treningów w celu sprawdzenia skuteczności i efektywności terapii. Możliwość przedstawienia wyników na wiele sposobów graficznych i tabelarycznych.  Możemy użyć tej opcji również w celu zaprezentowanie efektów rodzicom uczniów.

Głowice EEG Biofeedback

Nie wiedzą Państwo jaka głowica będzie najlepsza do Państwa potrzeb? Poniżej prezentujemy krótki opis każdej z nich.

Z

Głowica 2-kanałowa

Najprostsza głowica w ofercie firmy Elmiko pozwalająca na jednoczesną rejestrację dwóch kanałów EEG. Przeznaczona do wykonywania klasycznych treningów neurofeedback.

Z

Głowica 3-kanałowa

Głowica 3-kanałowa jest modyfikacją wersji 2-kanałowej, w której dodatkowo zamontowany został kanał SpO2, czyli pulsoksymetru. Umożliwia on rejestrację i obserwacją pulsu, saturacji oraz krzywej pletyzmograficznej pacjenta.

q

Głowica 4-kanałowa

Rekomendacja ELMIKO dla szkół!

Najbardziej popularna głowica z serii podstawowej firmy ELMIKO. Posiada 4 kanały aktywne umożliwiające rejestrację sygnałów bioelektrycznych. Dzięki 4 kanałom w połączeniu z modułem BioFeedback PLUS daje większe możliwości dokonywania analizy QEEG. Jeśli chcą Państwo zacząć swoją przygodę z terapią neurofeedback to zdecydowanie polecamy ten model głowicy.

Z

Głowica 5-kanałowa

Najbardziej rozbudowana głowica z serii podstawowej firmy ELMIKO. Posiada 4 kanały aktywne umożliwiające rejestrację sygnałów bioelektrycznych oraz kanał pulsoksymetru, który rejestruje saturację, puls oraz rysuje krzywą pletyzmograficzną. Przeznaczona jest dla użytkowników, którzy poza samym treningiem neurofeedback chcą obserwować jak zachowują się inne parametry biologiczne ucznia, takie jak puls czy saturacja.

Z

Głowica 8 oraz 16-kanałowa

Dla doświadczonych terapeutów!
Nowość od 2021!

Już niedługo w naszej ofercie pojawią się zaawansowane głowice przeznaczone do treningów neurofeedback. Będą to jedne z najbardziej nowoczesnych głowic dostępnych na rynku. 8 lub 16 kanałów, w które te głowice będą wyposażone, zapewnią bardzo duże możliwości diagnostyczne i terapeutyczne.

Z

Głowica 33 kanałowa

Sprawdzona i popularna głowica 33 kanałowa produkcji firmy ELMIO. Jest to głowica przeznaczona dla bardzo zaawansowanych użytkowników. Dzięki tak dużej ilości kanałów możemy przeprowadzać analizy takie jak QEEG, Mapping, TPM z całej powierzchni głowy. Posiada możliwość bezprzewodowej łączności z komputerem, co zapewnia wyjątkową swobodę podczas badania.

Metoda?

Metoda biofeedback może w nieinwazyjny sposób pomóc wielu dzieciom w ich problemach i schorzeniach. Warto wyposażyć szkołe w takie urządznie! Szczególnie teraz, kiedy zdobycie sprzętu jest na wyciągnięcie ręki!

Nasi specjaliści chętnie wytłumaczą jak to zrobić i pomogą wypełnić dokumenty!

Więcej informacji o samej metodzie znajdą Państwo w zakładce „Biofeedback”

 

FAQ

Frequently Asked Questions

W celu ułatwienia Państwu uzyskania odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania stworzyliśmy sekcję, w której od razu je Państwo znajdą.

Czy muszę mieć specjalne wykształcenie, żeby używać biofeedbacku?

Nie, w Polsce nie jest wymagane posiadanie wykształcenia w tym kierunku. Każdy może używać tej metody. Oczywiście warto ukończyć najpierw kurs, na którym specjaliści przedstawią w teorii i praktyce jak skutecznie i przede wszystkim bezpiecznie używać biofeedbacku.

Czy biofeedback jest bezpieczny?

Tak, biofeedback jest metodą nieinwazyjną i bardzo bezpieczną.

Jak często można wykonywać treningi neurofeedback?

Najważniejsza w treningach jest ich regularność. Zalecana jest częstotliwość na poziomie 2-3 treningów tygodniowo.

Kiedy można spodziewać się pierwszych efektów terapii?

Po ok. 4-5 treningach w przypadku lżejszych zaburzeń. W pozostałych przypadkach jest to bardzo indywidualne. Ważne, że uzyskane efekty są stałe i ulegają tylko nieznacznym spadkom / wyciszeniom.

Czy stosowanie terapii neurofeedback wymaga zaprzestania stosowania leków?

Nie. Pacjent może nadal przyjmować dotychczasowe leki. Badania pokazują, że neurofeedback może wręcz doprowadzić do ograniczenia zapotrzebowania na leki, ale zawsze musi o tym decydować lekarz prowadzący.

Szkolenia

 

Serdecznie zapraszamy na szkolenia organizowane w naszym Ośrodku Szkoleniowym AKSON.

Ośrodek Szkoleniowy w Milanówku powstał w 2005 roku, jako odrębny dział firmy ELMIKO Aparatura Medyczna, producenta aparatury medycznej – cyfrowych elektroencefalografów.

W związku z sugestiami Użytkowników naszej aparatury, dotyczącymi potrzeby zdobycia umiejętności nie tylko w zakresie czysto technicznej obsługi aparatu EEG DigiTrack, lecz również pogłębienia wiedzy stricte merytorycznej w dziedzinie neurofizjologii, podjęto decyzję o rozszerzeniu zakresu naszych kursów o analizę i interpretację zapisów EEG oraz warsztaty dla Techników EEG, a wkrótce potem także warsztaty EEG Biofeedback.

16 czerwca 2005 roku, uchwałą Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej, Towarzystwo objęło patronatem merytorycznym program szkoleń z zakresu neurofizjologii.

Zakup aparatury

Jeśli chcesz kupić urządzenie do neurofeedbacku zapraszamy do kontatku z naszym działem handlowym lub na naszą stronę

Telefon i email

22 644 37 37
+48 600 37 37 90
neurofeedback@elmiko.pl

tak długo jesteśmy na rynku

wyszkolonych specjalistów

sprzedanych Aparatów BioFeedback

w tylu krajach używane są nasze aparaty

Kontakt

ELMIKO Biosignals sp. z o.o.
Jeżewskiego 5c/7
02-796 Warszawa

Tel.: (22) 644 37 37

Tel. kom.: +48 600 37 37 90
Tel. kom.: +48 694 35 60 61

Email: neurofeedback@elmiko.pl

elmiko biosignals sp. z o.o.

ul. K. Jeżewskiego 5c/7
02-796 Warszawa
tel: 22 644 37 37

© 2021 ELMIKO BIOSIGNALS SP. Z O.O.

DODATKOWE INFORMACJE

ZNAJDZIESZ NAS TUTAJ!

Niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora Danych Osobowych (dalej: „ADO”) – [nazwa firmy]. [adres], w zakresie: imię i nazwisko, adres email lub telefon, w celach sprzedaży produktów i usług [nazwa firmy]. oraz w celu przesłania do mnie informacji zwrotnej i nawiązania ze mną kontaktu przez [nazwa firmy].

Jednocześnie przyjmuję do wiadomości, że: w każdej chwili mogę zażądać usunięcia moich danych osobowych z bazy ADO [nazwa firmy], poprzez wysłanie na adres poczty elektronicznej [adres email]. lub na piśmie, na adres [nazwa firmy], [adres], oświadczenia zawierającego stosowne żądanie co skutkować będzie usunięciem moich danych osobowych z bazy danych ADO [nazwa firmy]; mam prawo dostępu do treści swoich danych; podanie moich danych jest dobrowolne, aczkolwiek odmowa ich podania jest równoznaczna z nie otrzymywaniem informacji dotyczących sprzedaży produktów i usług [nazwa firmy], a także z otrzymaniem informacji zwrotnej i nawiązaniem ze mną kontaktu przez [nazwa firmy].

Niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie danych osobowych zawartych w formularzu w związku z prowadzoną przez Spółkę działalnością gospodarczą, w szczególności w celach marketingowych, handlowych oraz informacyjnych, a także wykonywania obowiązków wynikających z ewentualnie zawartych umów.

Administratorem danych osobowych jest ELMIKO BIOSIGNALS sp. z o.o. z siedzibą w 05-822 Milanówku, ul. Sportowa 3, REGON: 36740677500000, NIP: 5291817032, adres mailowy w sprawach danych osobowych: rodo@elmiko.pl

Informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na adres Spółki lub drogą listowną. Pełna klauzula informacyjna jest dostępna pod adresem: https://www.elmiko.pl/pl/content/22-polityka-prywatnosci lub w siedzibie Spółki.