Pandemia pokazała, że kondycja psychiczna naszego społeczeństwa nie jest dobra. Ostatnie półtora roku unaoczniło wiele problemów, o których do tej pory, gdzieś słyszeliśmy, ale często zbywaliśmy lekceważeniem lub odsuwaliśmy na potem. Bo o zdrowi psychicznym jakoś trudno rozmawiać…

Teraz jednak sytuacja znacznie się zmieniła. Zdrowie psychiczne przestało być tabu. Słupki na wykresach skaczą do góry, wskazując na coraz wyższą liczbę zaburzeń psychicznych. Kolejki do psychiatrów i psychologów wydłużyły się, a zawód psychologa, psychoterapeuty nabiera coraz większego znaczenia. Obecnie istnieje ogromna potrzeba wsparcia psychologicznego, edukacja w zakresie radzenia sobie ze stresem i nabycie umiejętności  dostosowywania się do nowych sytuacji czy to społecznych, czy zawodowych.

Może to dobry czas na rozpoczęcie własnego biznesu i rozwój swojej marki jako gabinetu oferującego realne wsparcie i terapię biofeedback?

 Wiele badań wskazuje na skuteczność tej metody i stosunkowo szybki efekt w rehabilitacji psychiatrycznej i zaburzeń psychicznych czy emocjonalnych. W tym artykule nie będziemy omawiać szczegółowo terapii biofeedback, takie omówienia znajdziecie Państwo w innych artykułach na naszej stronie. Tutaj, chcemy pochylić się nad pomysłem otwarcia własnej praktyki i gabinetu oferującego terapię biofeedback.

Od czego zacząć? Przede wszystkim od decyzji. Znawcy tematu mówią, że każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku. Tym pierwszym krokiem jest decyzja, gdyż ona implikuje kolejne działania.

Aby rozpocząć pracę we własnym gabinecie należy mieć uprawnienia do prowadzenia terapii EEG biofeedback. Można je zdobyć na kursie.

Jaki kurs wybrać? Najlepiej taki, który będzie prowadzony w oparciu o sprzęt, na którym potem będziemy pracować.

Czego dowiemy się na kursie?

W zależności od firm prowadzących kurs, program będzie nieznacznie się różnił się. Jednak na większości kursów uczestnicy dowiedzą się:

  • jakie są zastosowania EEG biofeedback w różnych dziedzinach nauki i życia;
  • o falach mózgowych, ich rodzajach, nieprawidłowościach w zapisach EEG i ich konsekwencjach w życiu i zdrowiu;
  • o różnych rodzajach badań EEG biofeedback;
  • jak przygotowywać odpowiednio trening EEG Biofeedback do problemu klienta;
  • o indywidualnym dopasowaniu technik wspomagających trening wraz z metodami psychologicznymi;
  • jak planować i prowadzić trening EEG biofeedback.

Jeśli wybór padnie na zakup aparatu firmy Elmiko to kurs, który odbywa się na tym sprzęcie organizowany jest przez firmę Akson z Milanówka pod Warszawa.

 

Lokalizacja gabinetu

Wybór miejsca prowadzenia działalności to zadania, z jednej strony bardzo przyjemne, ale z drugiej bardzo trudne. Warto, aby gabinet był dobrze skomunikowany, w pobliżu były miejsca parkingowe, otoczenie w miarę przyjemne i bezpieczne. Oczywiście wystrój to pole dla fantazji każdego właściciela. Jeno jest pewne, powinno być przytulnie, komfortowo, bezpiecznie dla klienta i terapeuty.

Jaki rodzaj działalności wybrać?

To kwestia do przedyskutowania z księgowym lub księgową. Mamy do wyboru własną działalność gospodarczą lub założenie spółki. Te dwie formy pozwalają na prowadzenie gabinetu.    

Marketing i reklama

Założenie działalności i otwarcie gabinetu EEG biofeedback to spory wydatek i ogrom pracy. Teraz kolej na zdobywanie klientów. Do tego przydaje się marketing i reklama prowadzone w sposób ciągły i przemyślany.  Naszym zdaniem, działania promocyjne powinny być prowadzone dwutorowo: online i offline. Bez działań w Internecie niewiele wskóramy, ale działania poza nim też są bardzo istotne. Co powinniśmy zrobić?

Strona placówki to dość istotna część. To miejsce, gdzie możemy zamieszczać dłuższe artykuły metodyczne, informacje o ofercie, godziny otwarcia placówki, dane kontaktowe, recenzje naszych klientów, zdjęcia. Ale budowa strony to zarówno czas, koncept i wydatek. Dlatego na początek warto stworzyć  profil na FB. Powinien być on często uaktualniany, dodawane zdjęcia, opinie klientów, linki do ciekawych artykułów merytorycznych na temat terapii biofeedback.

Warto, aby placówka dołączała do grup tematycznych na FB, gdzie może brać udział w merytorycznych dyskusjach, budując w ten sposób pozycję eksperta.  Na początku warto zaplanować w budżecie wydatki na reklamy na FB. Nie są to duże sumy, a z pewnością pomogą dotrzeć do sporej liczby odbiorców.

Na początku działalności warto zastanowić się również nad wykupieniem reklam w lokalnej prasie zarówno tradycyjnej jak i w Internecie. Może mieć ona różną formę np. kolorowej reklamy lub artykułu sponsorowanego, który przybliżyłby czytelnikom samą terapię EEG Biofeedback jak i osoby ją prowadzące w gabinecie. Warto również przygotować ulotki i przekazać do lokalnych szkół i przedszkoli.  Tak się utarło, że biofeedback jest formą terapii szczególnie pomagającą dzieciom. Jak wykazuje praktyka, dorośli również mogą skorzystać na tej terapii. O tym warto mówić w przekazach reklamowych i docierać z ulotkami do np. działów HR lokalnych firm, które chcąc znaleźć nowe formy wsparcia zdrowotnego swoich pracowników i mogą skorzystać z oferty gabinetu EEG biofeedback. Baner reklamowy w pobliżu gabinetu może zwrócić uwagę lokalnej społeczności i wskazywać, że powstało nowe miejsce terapeutyczne.  

Zysk?

To pytanie nurtuje każdego, kto planuje otwarcie swojego biznesu.  Na początku warto przeliczyć koszty inwestycyjne oraz koszty, które muszą być ponoszone co miesiąc (np. ZUS, koszt wynajmu lokalu, rata za sprzęt, koszty działań marketingowych, itp.). Średnia cena 1 treningu Biofeedback to około 100- 120 zł. Aby terapia była skuteczna pacjent powinien wziąć udział w całym cyklu. W tym momencie można zastanowić się nad planami cenowymi dogodnymi dla klientów.

Uwaga na wyboje!

Trzeba też pamiętać, że wiele sytuacji nas zaskoczy. Prowadzenie własnego biznesu to dynamiczny ciąg zdarzeń zamykający się rokiem rozliczeniowym i pitami. Dlatego ważna jest wsparcie dobrego księgowego. Merytoryczna część prowadzenia biznesu, dla tych, dla których terapia biofeedback stanie się pasją nie będzie z pewnością problemem.

Jeśli zdecydują się Państwo na otwarcie gabinetu EEG biofeedback, firma Elmiko służy pomocą w dobrze sprzętu i wyborze szkolenia. Biofeedback to dziedzina, która zdobywa coraz więcej zwolenników. W Polsce, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach gabinetów terapii EEG biofeedback jest niewiele, co stwarza spore możliwości dla tych, którzy marzą i myślą o własnym gabinecie.

My trzymamy kciuki za wszystkich, którzy zdecydują się na swój gabinet. Wierzymy bowiem, że EEG biofeedback to skuteczna metoda terapeutyczna i dostęp do niej powinien być znacznie szerszy.

elmiko biosignals sp. z o.o.

ul. K. Jeżewskiego 5c/7
02-796 Warszawa
tel: 22 644 37 37

© 2021 ELMIKO BIOSIGNALS SP. Z O.O.

DODATKOWE INFORMACJE

ZNAJDZIESZ NAS TUTAJ!

Niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Administratora Danych Osobowych (dalej: „ADO”) – [nazwa firmy]. [adres], w zakresie: imię i nazwisko, adres email lub telefon, w celach sprzedaży produktów i usług [nazwa firmy]. oraz w celu przesłania do mnie informacji zwrotnej i nawiązania ze mną kontaktu przez [nazwa firmy].

Jednocześnie przyjmuję do wiadomości, że: w każdej chwili mogę zażądać usunięcia moich danych osobowych z bazy ADO [nazwa firmy], poprzez wysłanie na adres poczty elektronicznej [adres email]. lub na piśmie, na adres [nazwa firmy], [adres], oświadczenia zawierającego stosowne żądanie co skutkować będzie usunięciem moich danych osobowych z bazy danych ADO [nazwa firmy]; mam prawo dostępu do treści swoich danych; podanie moich danych jest dobrowolne, aczkolwiek odmowa ich podania jest równoznaczna z nie otrzymywaniem informacji dotyczących sprzedaży produktów i usług [nazwa firmy], a także z otrzymaniem informacji zwrotnej i nawiązaniem ze mną kontaktu przez [nazwa firmy].

Niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie danych osobowych zawartych w formularzu w związku z prowadzoną przez Spółkę działalnością gospodarczą, w szczególności w celach marketingowych, handlowych oraz informacyjnych, a także wykonywania obowiązków wynikających z ewentualnie zawartych umów.

Administratorem danych osobowych jest ELMIKO BIOSIGNALS sp. z o.o. z siedzibą w 05-822 Milanówku, ul. Sportowa 3, REGON: 36740677500000, NIP: 5291817032, adres mailowy w sprawach danych osobowych: rodo@elmiko.pl

Informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na adres Spółki lub drogą listowną. Pełna klauzula informacyjna jest dostępna pod adresem: https://www.elmiko.pl/pl/content/22-polityka-prywatnosci lub w siedzibie Spółki.